Konut inşaatlarında Canlanma Son 2 yılın Rekoru Kırıldı

Ukrayna’da inşaat sektöründeki hareketlenme sürüyor. Tamamlanan projelerin hacmi son iki yılın en yüksek seviyesine ulaştı.

Konut inşaatlarında Canlanma Son 2 yılın Rekoru Kırıldı

Ubr.ua ’nın haberine göre, Ukrayna ’da son dönemde konut inşaatlarında ciddi artış gözleniyor. 2017 yılının ilk çeyreğinde 2 milyon metrekarenin üzerinde konut inşaatı tamamlandı. Bu rakam geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 20 fazla.

Ukrayna inşaat sektöründe bu gösterge en son 2014 yılının ilk çeyreğinde kaydedilmişti. İnşaat hacmindeki artış da 2015 yılından sonra en yüksek tempoyu yakaladı.

Diğer yandan uzmanlar, inşaat hacminde rekor artış olduğunu söylemek için henüz erken olduğunu, yaşanan canlılığın, yeni projelerden çok, uzun süredir devam eden eski projelerin tamamlanmasından kaynaklanıyor olabileceğine işaret ediyor.

“Euro Raiting” adlı şirketin araştırmasına göre, Ukrayna’da ilk çeyrekte 25 ilin 18’inde inşaat sektörü artıya geçti. İnşaatlarda en büyük canlanma Kiev, Lvov, Odessa ve İvano-Frankovsk’ta oldu.

Kaynak.: UkraynaHayat

 Diğer Haberler

  • Ukrayna’da başkent Kiev ve diğer büyük kentler arasında konut fiyatlarında makas giderek kapanıyor. İşte Kiev, Lvov, Harkov, Odessa ve Dnepro’da ev fiyatlarında son durum: Liga.net’in haberine göre, Kiev’de ikinci el konutlar bugün ülkenin geri ...
    18 Temmuz 2017
  • Dünyanın en popüler günlük kiralık daire sitelerinden Airbnb, farklı kentlerde turistler için ortalama günlük konaklama fiyatlarını belirledi. Bloomberg’in haberine göre, Kiev’de bugün iki kişi için günlük ortalama kiralık daire fiyatı 49 dola...
    5 Temmuz 2017
  • Emlak şirketi Knight Frank, farklı ülkelerde son bir yılda konut fiyatlarında yaşanan değişimleri mercek altına aldı. Araştırmaya göre konut fiyatlarının en fazla ucuzladığı ülke yine Ukrayna oldu. Konut Fiyatları Ukrayna Fiyat Endeksi Knight F...
    27 Haziran 2017

Yorumlar

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

Translate »