Ukrayna En Cazip Yatırım Araçları

Ukrayna En Cazip Yatırım Araçları, Komsomolskaya Pravda Gazetesinin Ukrayna Baskısında yer alan Habere göre,  Ülke de farklı yatırım araçlarına ilişkin 2017 yılı beklenti ve tavsiyelerini uzmanlar kaleme aldı.

Ukrayna En cazip yatırım araçları Hangileri? | Lviv BnB Emlak
Mevduat, Emlak, Döviz 

Ukrayna En Cazip Yatırım Araçları, Ukrayna Lviv, Ukrayna Yatırım, Lviv Yatırım, Lviv de nasıl ev alınır, Lviv de ev almak kolay, lviv de yatırım yapmak

Komsomolskaya Pravda Gazetesinin Ukrayna Baskısında yer alan Habere göre,  Ülke de farklı yatırım araçlarına ilişkin 2017 yılı beklenti ve tavsiyelerini uzmanlar kaleme aldı.

 • Mevduat

Ukrayna da faaliyet gösteren bankalarda ortalama mevduat getirileri %20 civarında bulunmaktadır. Bu oran yüksek bir getiri noktası gibi görünse de, Döviz kurlarında yaşanan yükselişler istikrarsız görünüm sergiliyor. Ülke de Enflasyon beklentisi %8-%9 arasında gerçekleşmesi bekleniyor. Buna endeksli Banka mevduatlarından kazanç sağlanabileceği görüşü belirtiliyor.

Ukrayna Merkez Bankası nın bankalar üzerinde yürüttüğü temizlik operasyonu, Ülke genelinde bankalara olan güvensizliği artırdığı gözlemleniyor.

 • Dolar 

Ülke genelin de en popüler yatırım araçları arasında dolar geliyor. Halkın geneli bankalara yatırmak yerine dolar alımı yaparak birikim yapma yoluna gidiyor. 2016 yıl ile gelen Dolar kurundaki önlenemeyen yükseliş, Dolar üzerinde yatırımı olanların yüzünü güldürürken, Ülke iç pazarında fiyatların ikiye katlanmasına kadar geldi. İlerleyen dönemlerde Dolar kurunda yükselişin devam edeceği yönünde görüş bildiren uzmanlar, FED ‘in faiz arttırımı kararı ile birlikte bu yılında en cazip yatırım araçları arasında olacağı bildiriliyor.

Ülke ‘nin her bölgesinde gayrimenkul en güvenli yatırım araçları arasında gösterilmeye devam ediyor. Kriz dönemi başlangıcıyla birlikte Satışlar da düşüş görülse de Kira bedellerinin arttığı gözlemlenmektedir. Bugünkü şartlar altında 40 bin dolara alınan bir dairenin aylık getirisi 300 – 550 dolar arasında değişmektedir. Amortismanı yaklaşık olarak 10 yıl olarak görülmektedir. 

Önümüzdeki dönemde gerileyen emlak fiyatlarının hızlı yükseliş trendine gireceği beklenmektedir. Bugün alınan gayrimenkullerin kısa bir zaman sonra cazip bir getiri elde edileceği belirtiliyor. 

Yatırım amaçlı daire almak isteyenlere yeni yapılardan yöne olmaları konusunda görüş bildirilirken, Uzmanlar Eski konutlarda fiyat düşüşü gözlemlenirken yeni konutların rayiçlerinin artığını belirtiyorlar.

 • Altın

Altın Popülerliğini kaybetmiş olarak tanımlanıyor, Riskli bir aktif olarak belirlenen Altın, uzun vade de yüksek getiri olarak geri döneceği yönünde ki görüşler devam ediyor. Külçe altında olumlu görüşler bildirilse de, mücevher sınıfında az bir kazanç bedeli olduğuna dikkat çekiliyor.


Ukrayna En Cazip Yatırım Araçları, Ukrayna Lviv, Ukrayna Yatırım, Lviv Yatırım, Lviv de nasıl ev alınır, Lviv de ev almak kolay, lviv de yatırım yapmak

 Diğer Haberler

 • Ukrayna’da başkent Kiev ve diğer büyük kentler arasında konut fiyatlarında makas giderek kapanıyor. İşte Kiev, Lvov, Harkov, Odessa ve Dnepro’da ev fiyatlarında son durum: Liga.net’in haberine göre, Kiev’de ikinci el konutlar bugün ülkenin geri ...
  18 Temmuz 2017
 • Dünyanın en popüler günlük kiralık daire sitelerinden Airbnb, farklı kentlerde turistler için ortalama günlük konaklama fiyatlarını belirledi. Bloomberg’in haberine göre, Kiev’de bugün iki kişi için günlük ortalama kiralık daire fiyatı 49 dola...
  5 Temmuz 2017
 • Emlak şirketi Knight Frank, farklı ülkelerde son bir yılda konut fiyatlarında yaşanan değişimleri mercek altına aldı. Araştırmaya göre konut fiyatlarının en fazla ucuzladığı ülke yine Ukrayna oldu. Konut Fiyatları Ukrayna Fiyat Endeksi Knight F...
  27 Haziran 2017

Yorumlar

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

Translate »